27 Юни
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Шок в Мадрид: Григор Димитров отпадна още на старта

23/04/2026 18:02
шок мадрид григор димитров отпадна старта
Българинът загуби от квалификант в два сета

Българската тенис звезда Григор Димитров преживя разочароващ старт на турнира от сериите „Мастърс“ в Мадрид, след като отпадна още в първия кръг.

Той бе изненадан и елиминиран от парагвайския квалификант Адолфо Даниел Вайехо след 4:6, 4:6 за 94 минути игра на корт „Аранча Санчес“.

Вайехо показа изключителна стабилност при собствен сервис, като спечели 79% от точките си при първо подаване и реализира един пробив в първия сет.

Във втората част той увеличи натиска, стигна до два брейка и не позволи на Димитров да обърне развоя на срещата, въпреки че българинът успя да върне един пробив.

Загубата от 96-ия в световната ранглиста Вайехо ще има сериозни последици за класирането на Димитров. Очаква се той да се свлече до 166-ото място в ранглистата на ATP – най-ниската му позиция от август 2010 година, когато е бил 184-и.

Само преди година Димитров достигна до осминафиналите в Мадрид, но настоящият сезон се оказва далеч по-труден.

Поражението в испанската столица е четвърто поредно за него в турнир от категория „Мастърс“, след загуби от Карлос Алкарас в Индиън Уелс, Рафаел Колиньон в Маями и Томас Мартин Ечевери в Монте Карло.

Следващият съперник на Адолфо Даниел Вайехо ще бъде американецът Лърнър Тиен, който почиваше в първия кръг.

Още новини четете в категория Спорт
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (1)

Карпузов

Кауне асковски, свърши твоята. Айде, по хасфалта яваш-яваш обратно на село.

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

Дневен хороскоп