Българската тенис звезда Григор Димитров преживя разочароващ старт на турнира от сериите „Мастърс“ в Мадрид, след като отпадна още в първия кръг.
Той бе изненадан и елиминиран от парагвайския квалификант Адолфо Даниел Вайехо след 4:6, 4:6 за 94 минути игра на корт „Аранча Санчес“.
Във втората част той увеличи натиска, стигна до два брейка и не позволи на Димитров да обърне развоя на срещата, въпреки че българинът успя да върне един пробив.
Загубата от 96-ия в световната ранглиста Вайехо ще има сериозни последици за класирането на Димитров. Очаква се той да се свлече до 166-ото място в ранглистата на ATP – най-ниската му позиция от август 2010 година, когато е бил 184-и.
Поражението в испанската столица е четвърто поредно за него в турнир от категория „Мастърс“, след загуби от Карлос Алкарас в Индиън Уелс, Рафаел Колиньон в Маями и Томас Мартин Ечевери в Монте Карло.
Следващият съперник на Адолфо Даниел Вайехо ще бъде американецът Лърнър Тиен, който почиваше в първия кръг.
Карпузов
23.04.2026 19:00Кауне асковски, свърши твоята. Айде, по хасфалта яваш-яваш обратно на село.