27 Юни
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Скандалът между Божков и феновете на Левски се разраства

20/06/2026 11:45
софийският градски съд разреши васил божков напуска страната Снимка: БургасИнфо

"Като ги слушам какво правят, сигурно сега ще си поискам всички видове задължения за около 10 млн. евро, защото не заслужават нищо. Нали казваха, че няма да се бъркат в корпоративни интереси. Това са разговори между две корпорации. … За какво пищят и сипят заплахи в социалните мрежи. Неморално е.” Това заяви Васил Божков пред БНР по повод разразилата се срещу него война.

Припомняме, че вчера “сините” излязоха с официална позиция, с която информираха феновете си, че е постъпил иск за малко над 5 милиона евро от компанията на бизнесмена.

Според Божков тези пари не ги иска той, а адвокатите му. Той коментира също така, че ако не се спази двуседмичният срок от “сините”, който е наложен, и сумата не е платена, ще се заведе дело срещу Левски.

„Не аз си търся дълговете, това е едно вземане, което беше единственото неблокирано, и адвокатите ми, които ми водят делата в САЩ срещу санкциите по “Магнитски”, казаха, че няма да работят, ако не им продам това вземане, а аз няма с какво да им плащам – всичко при мен е блокирано“, заяви Божков.

“Аз не искам парите, искат ги адвокатите, това са техни пари. Аз не искам нищо от Левски. Ако се направи проверка и становище, най-много Левски да си загуби правото да играе в европейските турнири”, посочи Божков.

Още новини четете в категория Спорт
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (1)

Антибиотик-2000

Говедата от Лефски—сПатлак официално ще си върнат тирето най-накрая.

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

Дневен хороскоп