Лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов се обърна към Румен Радев с публикация в социалните мрежи, в която коментира политическата ситуация след конституирането на 52-рото Народно събрание и постави въпроса за референдум, свързан с въвеждането на еврото.
„Господин Радев, 52-рият български парламент вече е конституиран. Вие сте лидер на най-голямата парламентарна група в него. Имате 131 депутати - пълно мнозинство. Това е огромен успех, за което - честито!
И аз си мислех, че ще позная кой ще бъде Вашият първи ход в 52-рия български парламент.
Вие още като Президент излязохте една вечер преди новините в 20:00 часа и съобщихте на целия български народ, че най-важното според Вас е българите да бъдат питани; че никой политик не бива да взема решение, без да се допита до своя суверен - българския народ.
Затова Вие инициирахте провеждането на референдум за българския лев - по-точно дали да приемем еврото, или да останем с лева. Дори заявихте, че сега е най-неподходящото време за приемането на еврото.
Аз, господин Радев, Ви гледах по телевизията и си казах: "Това е жестоко, много правилен ход". Хората трябва да бъдат питани.
Аз самият съм инициатор на един референдум, на който гласуваха три милиона и половина българи. Винаги съм бил за прилагането на пряката демокрация и като доказателство - в 51-вия парламент парламентарната група на ИТН гласува за това инициираният от Президента Радев референдум да бъде проведен.
Но партиите ГЕРБ, "ДПС - Ново начало", ППДБ и БСП спряха провеждането му.
И аз, господин Радев, си мислех, че първото нещо, което ще направите Вие вече като лидер на партия със 131 депутати в 52-рия парламент, е да инициирате въпросния референдум за лева.
Защото сега имате цялата власт и никой и нищо не може да Ви спре.
Така е, господин Радев - хората Ви дадоха тази власт и една от причините е, че чакат да бъдат питани.
Така че, господин Радев, къде е референдумът?“

Цървул чалгарски питай Тиквата, Прасето и Фритюрника! Нали управлава с тях.
Вместо референдум ще има един дебел, сух и прогресивен, хасковски КУР за целокупното простолюдие в Булгаристана. :-)
Имаме филми в чекмедже, едно "Куче в чекмедже", и сега – референдум в чекмедже. Нищо не се замита под чержето – просто се прибира в чекмеджето.







???? The balance is 36,854.17 USDT. Next ???????? graph.org/your-balance-04-15?hs=6dbf5f243be0c9cd51b995bdb574adcc& ????
02.05.2026 11:44xjvat2