24-годишна майка на две деца от Враца е починала в местната МБАЛ „Христо Ботев“ след свръхдоза фентанил, въпреки усилията на лекарите да я спасят, съобщава „Булнюз“.
Според информацията младата жена, Ивона Иванчева, е била забелязана ден по-рано от случайни минувачи в района на Околчица в неадекватно състояние и без дрехи.
По-късно е било установено, че е употребила фентанил и е била транспортирана по спешност до болницата в критично състояние, след като е спряла да диша. Въпреки медицинската намеса тя е починала.
На 1 април т.г. тя е била задържана около 2:20 ч. в Районното управление във Враца, а няколко часа по-късно е освободена.
Същия ден в 16:10 ч. на телефон 112 бил подаден сигнал от жител на града, който съобщил, че приятелката му е взела общия им автомобил и под въздействие на наркотици е потеглила от района на язовир „Дъбника“ към Враца.

Ивона Иванчева
Малко по-късно той отново сигнализирал полицията. Патрул на МВР установил автомобила на бул. „Втори юни“ и подал сигнал за спиране, но водачката не се подчинила.
При опит да избегне полицейската проверка автомобилът излязъл от пътното платно при разклона за село Косталево и се ударил в канавка. След катастрофата жената опитала да избяга. Тестът с техническо средство отчел положителни проби за амфетамин и канабис, след което тя отново била задържана.
По темата токсикологът доц. Маргарита Гешева, началник на клиниката по токсикология в „Пирогов“, коментира, че уличният фентанил често съдържа множество неизвестни примеси.
„На практика не знаем какво слагат в него. Това го прави изключително опасен и токсичен. За разлика от класическите и добре познати наркотични вещества, той поразява не само сърдечната дейност и сърцето като орган, не само дишането и белия дроб, а уврежда непоправимо главния мозък.
Не е нужно дори да говорим за предозиране – само еднократен опит може да доведе до смърт“, заяви тя пред „Труд“.







Фанта Нилов
24.06.2026 00:06Чудесна новина! Един булгаристански боклук по-малко.