Събират средства за пострадалите след голямото наводнение в село Тича, област Сливен. Това съобщиха в социалните мрежи от сдружение "Местна активна група - Котел".
34 семейства останаха без нищо. Всички мебели, дрехи, електроуреди и др., бяха отнесени от придошлите води или изхвърлени, защоти вече са негодни. "Пострадалите от бедствието се върнаха с лопати и колички и започнаха да разчистват с голи ръце. Но не могат да се справят сами", пишат още от сдружението.
Припомняме, че наводнението стана на 4 юни след потопа военнослужещи, както и доброволци от Българския червен кръст се включиха в разчистването и оказаха помощ на пострадалите.
В събота след поредна порция дъждове река Черна в района на котелското село отново излезе от коритото си, което наложи частична евакуация на жителите.
Сдружение "Местна активна група - Котел", с подкрепата на Община Котел, стартира кампанията за набиране на средства за материали за почистване, ремонт и мебели, за да може всяко семейство да се върне в дома си.
Дари каквото можеш, всяко евро е важно:
IBAN: BG64STSA93000032739930
Титуляр: Сдружение "Местна активна група - Котел"
Основание: Дарение Тича
555????%2527%2522\'\"
555'"
555'||DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(98)||CHR(98)||CHR(98),15)||'
555*DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(99)||CHR(99)||CHR(99),15)







xsjyBldb
09.06.2026 01:16@@bBc9s