Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, че е постигнал "страхотно споразумение" относно войната в Иран и че документите ще бъдат подписани скоро, като финализирането е възможно в следващите няколко дни, предаде Ройтерс.
През репортери в Овалния кабинет Тръмп допълни, че вицепрезидентът Джей Ди Ванс ще присъства на подписването на споразумението между САЩ и Иран, което се очаква да се състои в Европа този уикенд.
По думите на президента на САЩ Ормузкия проток ще бъде отворен веднага след подписването на "страхотно споразумение" за войната в Иран.
"Протокът ще бъде официално отворен веднага след подписването, което може да стане скоро, много скоро, може би през уикенда в Европа", добави той.
Междувременно говорителят на външното министерство на Иран заяви, че Иран все още не е взел окончателно решение относно евентуално споразумение със САЩ и няма да прави компромиси по отношение на "червените си линии" в преговорите.
Есмаил Багаи добави, че съобщенията относно времето и мястото на подписване на споразумението остават спекулативни и че нищо не е финализирано.
Това заявиха от кабинета на израелския премиер. Нетаняху е приветствал ангажимента на Тръмп, че всяко окончателно споразумение ще изисква от Иран да демонтира инфраструктурата си за обогатяване на уран да премахне обогатения материал.
Въпреки това в официалното съобщение се отбелязва, че Израел "не е страна по меморандума за разбирателство".







???? Transfer of funds to your name. RECEIVE >>> graph.org/TRANSACTION-05-05-6?hs=4918d542adc366ab4ae94689ce2afd89&
13.06.2026 02:266pes7w