Президентът на САЩ Доналд Тръмп отправи остра критика към германския канцлер Фридрих Мерц, като го призова да се концентрира върху вътрешните проблеми на Германия и европейските предизвикателства, вместо да коментира въпроси, свързани с Иран, съобщава „Ройтерс“.
„Канцлерът на Германия трябва да отдели повече време за прекратяване на войната с Русия/Украйна (където е напълно неефективен!) и за поправяне на разбитата си страна, особено в областта на имиграцията и енергетиката, и по-малко време за намеса в делата на онези, които се опитват да премахнат иранската ядрена заплаха, като по този начин направят света, включително Германия, по-безопасно място!“, заяви Тръмп в социалната си мрежа Truth Social.
Напрежението между двамата лидери се засили през последните дни на фона на различията им по темата за Иран.
По-рано тази седмица Тръмп коментира, че Мерц „не знае за какво говори“, след като германският канцлер обвини САЩ, че са поставени в унизителна позиция в рамките на преговорите около конфликта в Близкия изток.








old_beggar
30.04.2026 18:54ЕС (на практика четвъртият райх) иска да завземе Русия, заради огромните й ресурси и сега и „началниците“, и колониалните роби подкрепят ускорена милитаризация на Германия, надявайки се този път тя да победи руската армия. обаче някой пак ще бъде излъган: преди да тръгне на изток, Германия задължително ще окупира първо франция, за да сложи ръка върху ядрените й ракети, а следващите „съюзници“, които ще бъдат окупирани са полша и словакия (за получаване на северен коридор за войските й) и сърбия и българия (за южния коридор на войските й). а БГ майкопродавците ще разберат истината, чак когато швабите им кажат, че са славянска измет, подлежаща на утилизация...