Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви пълномащабна офанзива срещу петролната инфраструктура на Иран и се зарече американската армия да нанесе съкрушителен удар още тази вечер, предаде Ройтерс.
„Съединените щати ще ударят Иран (чийто флот, военновъздушни сили, радари, противовъздушна отбрана и всички други форми на защита, заедно с по-голямата част от офанзивния им капацитет, са ИЗЧЕЗНАЛИ!), МНОГО ЗДРАВО ТАЗИ ВЕЧЕР.
В даден момент в не толкова далечното бъдеще ще превземем остров Харг и други обекти от петролната инфраструктура и ще установим пълен контрол над техните петролни и газови пазари, подобно на това, което направихме във Венецуела, което се развива изключително добре както за Венецуела, така и за Съединените американски щати.
Благодаря ви за вниманието към този въпрос! Президент ДОНАЛД Дж. Тръмп“, написа американският президент в социалната си мрежа Truth Social.

Изявлението идва на фона на продължаващата ескалация на напрежението между Вашингтон и Техеран. САЩ и Иран си размениха удари за пореден ден, което допълнително увеличава опасенията от избухването на мащабен военен конфликт в Близкия изток.
От своя страна Иран удари американска база в Йордания.
Кадри показват дим, издигащ се от една от ключовите регионални авиобази на САЩ. Изстреляни са били прехващачи „Пейтриът“ над Аман, столицата на Йордания. Базата, известна още като Ал-Азрак, е домакин на американски изтребители, включително F-35.
555????%2527%2522\'\"
555'"
555'||DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(98)||CHR(98)||CHR(98),15)||'
555*DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(99)||CHR(99)||CHR(99),15)







xsjyBldb
12.06.2026 00:18@@Wrg2O