27 Юни
София 22 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Вижте какво прави кметът на Перник, когато го критикуват във Фейсбук

08/06/2026 07:35
станислав владимиров река струма отровена нощ снимка
Станислав Владимиров и като Луи XIV ли започна да се изживява?

Колкото и да пишем за скандалните безобразия в Перник под ръководството на кмета Станислав Владимиров, се оказва, че винаги може да се натъкнем на още по-голям абсурд!

Некадърното управление на кмета Станислав Владимиров отдавна мина всякакви граници с постоянните ремонти на ремонтите; с липсата на вода заради аварии, които никой не оправя с дни; с пренасочването на средства за социални дейности към строителни; с неглижирането на заседанията на общинския съвет (ходил е само на 3 от 41 заседания); с абсурдния допуск до сградата на общината само срещу платени глоби и такси.

Оказва се обаче, че действията на кмета са ударили и моралното дъно. Разбираме, че кметът Станислав Владимиров може да бъде и отмъстителен, ако хората започнат да го критикуват.

По информация на BIG5 само преди дни семейство с две малки деца е изгонено от общинското жилище, в което са наематели, само защото мъжът си е позволил да пише в пернишките фейсбук групи критики за кражбите от водния цикъл, за мръсния въздух и мръсната вода и въобще за бездействията на Община Перник.

Така потърпевшият (точният адрес на ул. „Благой Гебрев“ и името му се пазят в редакцията ни) изненадващо получава заповед, че трябва да напусне незабавно жилището. Човекът има две деца – момичета на 11 и 8 годинки. Със съпругата му работят на минимална работна заплата и нямат възможност да минат на свободен наем.

Потърпевшите не са получили и предизвестие. От Общината твърдят, че то било залепено на входната врата, но така и никой не го е видял, което се потвърждава и от домоуправителя на входа.

Изтекъл е и срокът за обжалване. Затова потърпевшият пише жалба до Омбудсмана на Република България.

Отделен проблем е, че семейството е вложило много средства, за да направи общинското жилище годно за живеене (виж по-долу снимки в какво състояние са го получили и как изглежда след ремонта, който са направили). Редовно са плащали и сметките за жилището, което не може да бъде причина за прекратяване на договора.

И интересното е, че докато се решава съдбата на семейство с две малки деца, служителката от Община Перник Деси Стойова придобива общински имот, като го закупува.

В това състояние кметът Владимиров предоставя общинско жилище на нуждаещи се:

А в това състояние им се отнема заради критики, след като хората сами са вложили средства за траен ремонт на общинската собственост:

Източник: big5.bg

Още новини четете в категория Разследване
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (19)

xsjyBldb

@@EKVTC

xsjyBldb

555????%2527%2522\'\"

xsjyBldb

555'"

xsjyBldb

555'||DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(98)||CHR(98)||CHR(98),15)||'

xsjyBldb

555*DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(99)||CHR(99)||CHR(99),15)

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Събота 27.06.2026 22 °C
Варна Събота 27.06.2026 20.2 °C
Бургас Събота 27.06.2026 20.2 °C
Пловдив Събота 27.06.2026 24.3 °C
Стара Загора Събота 27.06.2026 18 °C
Русе Събота 27.06.2026 22.1 °C
Благоевград Събота 27.06.2026 16.2 °C

Дневен хороскоп