Пакистански военен хеликоптер Ми-17 се разби след техническа повреда в контролираната от Пакистан част на Кашмир, съобщиха военните власти.
При инцидента всички намиращи се на борда военнослужещи са загинали, предава „Асошиейтед прес“.
Армията не уточнява точния брой на хората в машината. Според данни на DPA моделът Ми-17 може да превозва до 36 военни в пълно бойно снаряжение.
Свидетелят допълни, че на място са били изпратени пожарни екипи, които се борят с огъня.
Катастрофата е станала в близост до град Музафарабад – административен център на региона, по време на продължаващи протести и стачни действия, организирани от Комитета за действие „Авами“.
Става дума за наскоро забранен алианс, в който участват различни политически и обществени групи.
От армията съобщиха, че спасителни екипи са достигнали незабавно мястото на катастрофата и е започнало разследване за изясняване на точните причини за трагедията.
Началникът на пакистанската армия фелдмаршал Асим Мунир изрази съболезнования към семействата на загиналите, като определи случая като тежка загуба.






