Временна организация на движението ще бъде въведена в София заради провеждането на велошествие по повод Деня на Европа, съобщиха от Столичната община.
От 10:30 часа днес поетапно ще бъде спирано движението на пътни превозни средства по маршрута на колоездачната колона до приключване на събитието.
Велошествието ще започне от площад „Св. Александър Невски“ и ще премине по ул. „15 ноември“, бул. „Цар Освободител“, бул. „Васил Левски“, бул. „Патриарх Евтимий“ и бул. „Витоша“ до пилоните на Националния дворец на културата, където е финалът. Събитието ще завърши в Южния парк – I част, в рамките на Пролетния фестивал Spring Fest.
От 9:00 часа до приключване на проявата ще бъде забранен престоят и паркирането на пътни превозни средства по целия маршрут на шествието.
От 7 до 11 май Столичната община въвежда временна организация на движението и промени в градския транспорт заради финала на третия етап от колоездачното състезание Джиро д'Италия, който ще се проведе в столицата на 10 май.
От 15:00 ч. на 09.05.2026 г.
- Забранява се паркирането на МПС при паметника „Цар Освободител“.
- Забранява се паркирането на МПС по ул. „15-ти ноември“ (в участъка от бул. „Цар Освободител“ до ул. „Оборище“).
От 19:00 ч. на 09.05 до 06:00 ч. на 11.05.2026 г.
- Забранява се влизането на пътни превозни средства по:
бул. „Цар Освободител“ (в участъка от бул. „Васил Левски“ до ул. „Г. С. Раковски“);
пл. „Народно събрание“;
ул. „15-ти ноември“;
дъгата зад пл. „Александър Невски“;
ул. „19-ти февруари“.
В деня на състезанието 10 май ще бдат затворени още улици.
s7y8l1







???? Transaction to you.Continue >> graph.org/BALANCE-36824-US-DOLLARS-04-24-2?hs=45c9f617abbd8e9dd8a1e05eeff96c22&
13.05.2026 02:03iejdn2