Причината е свлачище в района на тунел „Железница“, заради което от няколко дни платното в посока София е затворено, а движението се пренасочва по Е-79.
Около обяд в района на свлачището се е образувало сериозно задръстване, което е наложило Агенция „Пътна инфраструктура“ и пътна полиция временно да пуснат частично движението по затворения участък на магистралата в посока София, за да облекчат трафика.
В късния следобед движението постепенно се е нормализирало, а преминаването през засегнатия участък отново е било спряно.






