Украинският президент Володимир Зеленски заяви във видеообръщение, че е провел телефонен разговор с американския президент Доналд Тръмп и са се договорили да се срещнат в Европа по време на предстоящата среща на върха на Г-7.
„Току-що говорих с президента на Съединените американски щати Доналд Тръмп. Поздравих го за рождения му ден и за Деня на американската армия – днес в САЩ се отбелязват два празника. Разговорът беше много добър“, посочи Зеленски.
По думите му двамата са обсъдили ключови теми, включително войната в Украйна, възможностите за дипломация и позициите на международните партньори.
„Разговаряхме дълго и в детайли. Всички украинци искат мир и желаят да постигнем този резултат заедно със Съединените щати и останалите партньори. Важно е американското общество да подкрепя украинските стремежи за справедлив мир и да ни помага в отбраната срещу руската агресия“, заяви украинският президент.
Зеленски добави, че Тръмп е направил „абсолютно правилни“ изводи относно началото на конфликта, включително по отношение на анексирането на Крим от Русия, като е подчертал, че при по-силна международна реакция тогава войната е могла да бъде избегната.
Президентът на Украйна благодари на САЩ за оказаната помощ и потвърди, че е договорена среща с Тръмп в рамките на срещата на Г-7 в Европа, където войната в Украйна и възможностите за мир ще бъдат сред основните теми.
Междувременно медийни публикации съобщават, че двустранна среща между двамата все още не е официално потвърдена, но е възможно те да разговарят в кулоарите на форума.







???? Payment No. 043192 GET ACCESS >> graph.org/The-Best-AI-Sex-Girlfriend-05-11?hs=577cb6e26d7ddfc1be979031e69f6285&
15.06.2026 10:32ndk195