Снимка: Фокус Окръжната прокуратура във Велико Търново води разследване по зловещ случай. В двора на имот в центъра на старата столица е открит погребан труп на възрастен мъж. От институцията уточняват, че досъдебното производство е започнато във връзка с получен на 23-ти април сигнал. Разследва се смъртта на 77-годишния жител на града.
Установено е, че мъжът е открит погребан в двора на къща в централната част на града без близките му да са съобщили за смъртта му и тя да е документирана по надлежния ред. Той е бил онкологично болен и дълго време не е бил виждан от съседите си. При извършения от разследващите оглед, с участие на съдебен лекар и последвалата аутопсия, по трупа не са констатирани данни за насилствена смърт.
Причините мъжът да бъде погребан тайно също не са установени. Източници твърдят, че близките на възрастния мъж са взимали пенсията му в продължение на две години, но това не е потвърдено официално.






