„Левски“ и ЦСКА откликнаха на инициативата на „Славия“ за организиране на благотворителен футболен мач в подкрепа на семействата на жертвите и пострадалите при тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“ край Ямбол. Това съобщиха от столичния клуб.
Белият клуб ще открие и дарителска сметка, по която всеки желаещ може да подкрепи пострадалите.
Мачът ще се проведе на 22 юли от 18:30 часа на стадион „Александър Шаламанов“ в София. Форматът предвижда вторият отбор на „Славия“ да изиграе по едно полувреме срещу дубъла на „Левски“ и срещу третия състав на ЦСКА, които участват в Югозападната Трета лига.
Билетите за благотворителната среща ще бъдат на символична цена, а по време на двубоя деца от школата ще обикалят трибуните със специално запечатани дарителски кутии, в които зрителите ще могат да направят допълнителни дарения. Всички събрани средства ще бъдат преброени от специално сформирана комисия, след което ще бъдат предоставени на семействата на загиналите и пострадалите при тежкия пътен инцидент.
Организаторите искат да отправят ясен призив за прекратяване на войната по пътищата и за по-строг контрол върху качеството и безопасността на пътната инфраструктура в България.
Вчера при зверска катастрофа на АМ Тракия загинаха две деца футболисти в ДЮШ Славия, както и бащата на едно от децата. Треньорът на ДЮШ и съпругата му са приети в ямболската болница в тежко състояние.
Всички футболни клубове в България се присъединиха към призива на Славия за твърди мерки, за да бъде спряна войната по пътищата в България.