28 Юни
София 21 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Богомил Бонев: Европа се самоубива, а никой не смее да признае, че настоящото ръководство на ЕС е нелегитимно

26/04/2026 18:24
богомил бонев европа самоубива никой смее признае настоящото ръководство нелегитимно

Това, което не смеят да признаят медиите и социологическите агенции в цяла Европа е, че сегашното напълно нелегитимно ръководство на ЕК е напълно неприемливо. ЕНП е партията, която се оказва основен виновник за тази ситуация, която поставя под съмнение въобще причината да има ЕС. Последните напъни да се премахне правото на вето от страни като Германия и разни други постнацистки държави означава само едно. Край на идеята за ЕС. Враговете на идеята са много. САЩ са номер едно. Китай също. Русия също има интерес. И, в противоречие на жалките същества в ЕК, които не са избирани от никого, за здрав ЕС, който да отговаря на първоначалната идея, беше Орбан. Съюз от суверенни държави. Ако няма право на вето, не е съюз от суверенни държави.

Уж, ако имаме претенции за суверенитет, ни чака недоимък. И сочат за пример Унгария. А защо не посочат за пример себе си. Бях три месеца в една от най-богатите провинции в Германия. Хич не си мислете, че са много по-добре от нас бедняците. Купуват в REWE (огромна верига от магазини) храна само за една вечеря. Една чушка, един домат, доста зелен, един плод и нещо по-дребно като протеин. Това е в момента. Това било прагматично. Няма да видите пълните колички във Фантастико, Лидъл и Била.

Не сме добре, разбира се. Но не съм видял и някой да купува по един зеленчук и по един плод за вечеря. Финландия, която беше сочена за пример, сега е с най-лошото ниво на понижение на публичните финанси.

Къде е тази Европа, където искахме да емигрираме. И защо масово се връщат българите от там. Всичко се руши в Европа. Добавете имигрантите. В Кьолн, в много престижен квартал, където прекарахме месеци наред, най-неприятното са пълчищата от просяци. От всички цветове. Поне организацията за прибиране на боклука е приблизително прилична.

Много относително. Тези хора не са щастливи от нивото на живота си. Те осъзнават, че вървят надолу. Усеща се по затворените магазини, по непочистените улици, по многото кръпки по улиците с пропуснати дупки. Все едно сме в София. Това е в най-богатата част на Германия.
В очите на очевидец, който по неволя трябваше да бъда там месеци наред. Не е пропаганда. С очите си видях, че "двигателят" на европейската икономика е спрял да работи. Или е със затихващи функции. Заради Урсулите, заради либералите от Петроханска Европа, заради такива като нашите бивши комунисти, агенти на ДС и възпитаници на московските учебни заведения, които си отгледаха за управляващи мутрите.

Европа се самоубива.
И си личи по всичко в живота на хората там.
Пътувам с кола в Европа от дълги години.
По-тъжна картина не съм виждал.

Богомил Бонев

Още новини четете в категория Позиция
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (1)

Дедо Ванго

Бонев, как са ти коньовете? Има ли зоб?

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Събота 27.06.2026 21 °C
Варна Неделя 28.06.2026 19.1 °C
Бургас Събота 27.06.2026 19.4 °C
Пловдив Неделя 28.06.2026 23.3 °C
Стара Загора Събота 27.06.2026 18 °C
Русе Неделя 28.06.2026 19.8 °C
Благоевград Неделя 28.06.2026 14.7 °C

Дневен хороскоп