Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев обвини администрацията на американския президент Доналд Тръмп, че е предприела открито враждебни действия срещу Москва, след като Вашингтон отмени планираната среща на върха в Будапеща и въведе нови санкции срещу руски петролни компании, съобщи агенция „Ройтерс“.
„САЩ са наш враг, а техният словоохотлив „миротворец“ вече напълно е поел по бойната пътека към Русия“, написа бившият руски президент в своя канал в „Телеграм“, визирайки Тръмп.
Според него последните решения на Белия дом представляват „акт на война“ срещу Русия.
„Тръмп напълно е застанал на страната на безумната Европа“, допълни той.
Той също посочи явно предимство в настоящата ситуация, като заяви, че вече е възможно да се нанасят удари по украинските сили с голямо разнообразие от оръжия. Според него това позволява да се постигне победа на бойното поле чрез унищожаване на врагове, а не чрез сключване на безсмислени сделки на масата за преговори.
Дмитрий Медведев, смятан за твърдолинеен политик и често използващ остра реторика в социалните мрежи, дава сигнал за нарастващото напрежение между Русия и САЩ, отбелязва „Ройтерс“.
Припомняме, че през август Тръмп обяви, че е разпоредил на две американски ядрени подводници да се придвижат в близост до руските териториални води в отговор на „силно провокативни“ изявления на Медведев относно риска от военен конфликт.







???? ???? Exclusive Promo: 0.4 BTC reward waiting. Activate today >> https://graph.org/Get-your-BTC-09-04?hs=599dacd4ceff7f2fc1f7880c678a4800& ????
24.10.2025 09:08l0vprv