27 Юни
София 30 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Гледам Цитиридис и си мисля: всички носим отговорност за това днес, както и за онова, което ще дойде утре. Всички.

11/06/2026 21:31

Гледам предаването на хибрида Николаос Цитиридис и си мисля: или на дневен ред е поколение, състоящо се предимно от тежки олигофрени и брутални неграмотници, или аз вече просто съм се превърнал в един безспирно критикуващ всичко дядка, невиждащ нищо по-далеч от своя собствен дребен и все по-скучен свят.

Склонен съм да допусна, че второто е по-възможно. Чудесно помня думите на Вонегът: „Приемете някои вечни истини: Цените ще растат. Политиците ще флиртуват с вас. И вие ще остареете.”

В същото време, обаче, аз действително мисля, че на дневен ред днес е поколение от тежки олигофрени и брутални неграмотници. Всъщност, за да бъда напълно честен, трябва да призная, че в някакъв смисъл това поколение израсна пред очите ми.

Видях как се харчеха милиони, за да бъде убита грамотността и способността да мислиш самостоятелно.

Видях също така как година след година държавата ни се управляваше от все по-тъпи и алчни хора. Видях го ясно, защото и до днес това падение се излъчва директно по националните телевизии.

Дори по-лошо.

Страхувам се, че и самия аз, увлечен от своите младежки комплекси, страхове и съответна конюнктура също съм допринесъл с нещо за това днешно унизително дъно.

Щото, вижте, не знам как е за вас, но мен често ме хваща срам, като гледам някоя от трите ни големи национални телевизия. И казвайки това, повярвайте ми, въобще не преигравам. Някой път наистина ме хваща толкова голям срам, че се свивам сам в ъгъла на дивана с надеждата, че ако имам късмет, ще стана невидим. Ама не, щото ме е срам само от онова което виждам, а и защото от самия мен си ме е срам.

Не знам, възможно е някъде и някога, на някого Николаос Цитиридис да му се стори смешен, умен и забавен. Възможно е! Абсолютно невъзможно е обаче аз да съм този някой. Където и да е. Когато и да е.

Щото, вижте, уважаеми, всички носим отговорност за това днес, както и за онова, което ще дойде утре. Всички. Дори генетично невинните. Като Ивайло Мирчев, например. Или дедо му.

Васил Петев

Още новини четете в категория Ексклузивно
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (21)

Ива

Един е богът днешен-пари за затъпяване ,пари за дубайски кефове на одялани телесни части

Директен

Като стана дума за Ивайло Мирчев - Щъркела, ами той човекО си е хем тъп, хем гламав. . . . Но това му е по рождение и си личеше, когато акустира с шефа си - дългопносия Ристьо при резиденцията на Доган в Росенец.. . . Сега обаче стърчи като върлина и се пъне да бъде някакъв фактор.

xsjyBldb

@@gujol

xsjyBldb

555????%2527%2522\'\"

xsjyBldb

555'"

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Събота 27.06.2026 30 °C
Варна Събота 27.06.2026 27.3 °C
Бургас Събота 27.06.2026 29.4 °C
Пловдив Събота 27.06.2026 33.2 °C
Стара Загора Събота 27.06.2026 30.5 °C
Русе Събота 27.06.2026 30.9 °C
Благоевград Събота 27.06.2026 30.8 °C

Дневен хороскоп