Снимка: Tennis Ireland Българската звезда в тениса Григор Димитров започна с успех участието си на турнира от сериите АТП 250 в Майорка, като се наложи в първия кръг над австралиеца Марк Полманс, №366 в световната ранглиста.
Срещата продължи 88 минути и завърши с 6:1, 7:6, с което хасковлията прекъсна и серията си от седем последователни загубени тайбрека.
Гришо получи „уайлд кард“ за надпреварата, след период на по-скромни изяви в Чалънджър турнирите.
В шестия гейм той отново взе подаването на съперника си и затвори сета категорично с 6:1.
Втората част протече далеч по-равностойно. Единствената възможност за пробив се появи в третия гейм, но Полманс успя да я отрази.
Сетът се реши в тайбрек, където Димитров започна агресивно и поведе с 3:0 след пробив.
Австралиецът изравни при 3:3, след като българинът допусна първа загубена точка на първи сервис, след серия от 26 успешни първи подавания.
Впоследствие Димитров отново пое контрола с атрактивен форхенд уинър за 4:3, а след помощ от мрежата увеличи преднината си до 5:3. Мачът приключи след две поредни неточности на Полманс.
Макар сезонът до момента да е труден за него, Григор Димитров нееднократно е заявявал, че не мисли за отказване и работи за завръщане към най-добрата си форма.
un85sf
???? + 169.27 USDT - graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-3?hs=9d69f494fed3998aac6b1563fa66355a& ????
25.06.2026 05:43t3pkhf