Четиримата членове на екипажа на хеликоптер на Бреговата охрана на САЩ се разминаха с леки наранявания, след като машината се разби по време на тренировъчна мисия в североизточната част на американския щат Аляска.
Хеликоптерът МН-60 "Джейхок" се разби на няколко километра от Ситка в слабонаселен район, близо до Харбър Маунтин.
Спасителите са пристигнали на мястото в 11:00 ч. сутринта местно време (22:00 ч. снощи бълг. вр.) , близо един час след катастрофата, и са евакуирали всичките членове на екипажа в медицинския център "Еджкъмб", се казва в изявление на Бреговата охрана на САЩ.