Снимка: bTV Бившият председател на парламентарната група на „Величие“ Ивелин Михайлов обяви, че се оттегля от активната политическа сцена. Новината съобщи самият той в ефира на bTV.
Михайлов подчерта, че участието на формацията в политиката е било мотивирано от идеята за противопоставяне на управляващия модел.
„Не можем да кажем, че сме загубили изборите. Влязохме, за да се противопоставим на модела. Ние влязохме в политиката като водачи на репресирани хора, които не можеха да търпят повече модела Борисов–Пеевски. Това беше нашата цел“, заяви той.
Той уточни и организационната си роля, като посочи, че не е бил лидер на партията, а председател на парламентарната група, докато официално формацията се ръководи от Албена Пекова.
„Нашата мисия е изпълнена. Дали друг ще я довърши – предстои да видим. Ние направихме единственото успешно въстание в България след въстанието на Ивайло през 1278 година – въстание срещу мафиотската власт“, заяви Михайлов.
Въпреки напускането си, той каза, че не изпитва разочарование.
„Аз не се чувствам победител, аз се чувствам горд. Но ние сме победители на 100%, защото имаме 100 000 съмишленици“, допълни той.
„Аз се връщам към икономическите дейности. Някой трябва да произвежда за пенсионерите, за социално слабите, за държавата“, посочи той.
В същото време подчерта, че политическият проект няма да бъде прекратен.
„Тепърва ще развиваме „Величие“ и ще се подготвяме за бъдещи избори“, заяви Михайлов.
Според него представители на партията са били обект на натиск и заплахи.
„Георги Кандев обяви, че е бил заплашван. Ние бяхме заплашвани всеки ден. В момента има заплаха срещу Павел Стоименов, че ще бъде изкормен“, каза той.
„Нека погледне в очите на хората и да не ги разочарова.
Това, което съм видял във всички политици до момента е, че искат да задоволят своите интереси и тези на олигарсите, без да се интересуват от народа“, посочи той.
В заключение Михайлов описа формацията като различна от останалите политически играчи.
„Ние бяхме като една селска партия – без олигарси и ресурси. Хора от народа, които се борят с вяра и смелост“, каза той и допълни, че според него последните избори са били сред най-честните и че победата на Румен Радев е израз на реалната воля на избирателите.
ydka99







???? + 1.941119 ВТС.NEXT - graph.org/BALANCE-36824-US-DOLLARS-04-24-2?hs=9b9bbc6f565eef4a0a3fc5c69bdc5f8d& ????
27.04.2026 03:09xueyxq