28 Юни
София 20.2 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Кораб е преминал през Ормузкия проток под американски ескорт

05/05/2026 10:02
ирански военни лодки стреляха танкер ормузкия проток

Датският превозвач "Мерск" съобщи, че един от неговите кораби - "Алианс Феърфакс", плаващ под американски флаг, е напуснал Ормузкия проток под американски ескорт. Информацията е на Франс прес.

„Алианс Феърфакс", кораб за превоз на автомобили, плаващ под американски флаг, управляван от компанията "Фарел лайнс",  дъщерно дружество на "Мерск", е преминал през Ормузкия проток и е напуснал Персийския залив на 4 май“, се казва в съобщение на "Мерс", изпратено до Франс прес.

„Преминаването е било без инциденти и всички членове на екипажа са в безопасност“, се допълва в текста.

Още новини четете в категория Свят
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Неделя 28.06.2026 20.2 °C
Варна Неделя 28.06.2026 17.1 °C
Бургас Неделя 28.06.2026 19.1 °C
Пловдив Неделя 28.06.2026 20.4 °C
Стара Загора Неделя 28.06.2026 16 °C
Русе Неделя 28.06.2026 18.7 °C
Благоевград Неделя 28.06.2026 13.4 °C

Дневен хороскоп