Бившият лидер на БСП Корнелия Нинова отправи остри критики към ръководството на партията и към предшественика си Сергей Станишев в социалните мрежи. Поводът е вчерашното изказване на Станишев, че тя е причината за краха на БСП.
"Писна ми. Две години мълча от уважение към редовите социалисти. Знам поговорката, че на умряло куче нож не се вади, но те прекалиха. Гробокопачите на БСП не спряха да се упражняват върху мой гръб. След няколко такива нападки, последно Станишев ме обвинява за катастрофата на БСП", написа тя и отправи конкретни обвинения към Станишев:
"Станишев, който: Въведе плоския данък, предложи Пеевски за шеф на ДАНС, прегръща се с Лютви Местан на Орлов мост, извади ми душата да признаем Истанбулската конвенция, та децата ни да не знаят дали са момичета или момчета, също така има да разказва много за фалита на КТБ", заявява Нинова.
Нинова отговори и на критиките, че е изгонила от БСП знакови лица за партията.
"Да, по мое време изключихме Георги Гергов и Кирил Добрев. И съм била права. Видяхте до какво доведе връщането на Добрев – коалиция с Борисов и Пеевски и края на партията. Не допуснах БСП да бъде патерица на мафията. Изправих се срещу червените милионери, наследствените кланове, задкулисните играчи, които използваха идеализма на редовите членове, за да трупат пачки. Изключихте ме. Нямам нищо общо с БСП от две години. Носете си последиците от предателствата и алчността", заключи Нинова.







old_beggar
28.04.2026 13:17бсп има най-голяма вина за унищожението на българския етнос и култура и за чалгизирането / циганизирането/ на останалите в страната българи. но другите членове на "политическата класа" също така стръвно пазаруват цигански барони и тартори в навечерието на всички избори. и за да откраднат няколко милиона повече, продължават геноцида над българите.българският народ, който оцеля 500 год. под турско робство, само за 30 години беше почти ликвидиран / та нали в момента у нас на репродуктивна възраст са останали около 350 хил. българи, които предвид политико-икономическата среда изобщо не се канят да раждат деца/. най-куриозното е, че политическите мърши у нас в желанието си да се харесат на юдео-протестантските си господари и да останат на власт месеци или година в повече, започнаха да обработват чрез медиите обществото, че който е против законите на природата и на еволюцията, е враг на демокрацията - т. е. започват да обявяват нормалните за ненормални и нетолерантни, а педерастите - за висша форма в човешкото развитие, като се канят да узаконят браковете им /последните промени в семейния кодекс, узаконяващи съвместното съжителство като брак, е крачка в тази посока/.