Пилотът Фернандо Алонсо от отбора на Астън Мартин за първи път открито загатна, че краят на неговата дългогодишна кариера във Формула 1 наближава.
Испанецът призна, че предстоящото Гран при на Каталуния вероятно ще бъде последното му участие на пистата край Барселона.
„Това ще бъде, вероятно, последното ми състезание в Барселона“, заяви двукратният световен шампион по време на официалната пресконференция преди надпреварата.
„След лятото ще реша дали ще продължа или не. Но няма да карам в Барселона през следващата година, така че това ще бъде последният ми старт тук“, добави той.
Испанецът не скри, че представянето на Астън Мартин през настоящия сезон не отговаря на очакванията.
По думите му липсата на скорост и конкурентоспособност прави борбата в челото изключително трудна.
„Не сме конкурентни, нямаме добри класирания и ни липсва ритъм. Въпреки това тази писта е специална за мен и ще бъде специална за последен път“, сподели той.
„Всяко състезание може да бъде последното. Трудно е да не печелиш и да не се бориш за челните места, но това не променя нищо в живота ми. Постигнах много повече, отколкото някога съм мечтал“, каза още той.
Испанецът припомни и емоционалната си връзка с пистата в Барселона, където е провел първите си тестове във Формула 1 и е записал една от най-знаковите си победи пред родна публика.
Алонсо, който през лятото ще навърши 45 години, остава една от най-емблематичните фигури в историята на моторните спортове, а бъдещето му във Формула 1 се очаква с голям интерес от феновете.
@@U7KTW
555????%2527%2522\'\"
555'"
555'||DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(98)||CHR(98)||CHR(98),15)||'
???? Transfer of funds to your name. RECEIVE >>> graph.org/TRANSACTION-05-05-6?hs=7a72843d952d11dc9fd00fcf4d4c7f68&
13.06.2026 02:24dfhd8r