Американските въоръжени сили нанесоха удари по ирански цели, след като президентът Доналд Тръмп обвини Иран в "безразсъдно нарушение" на примирието след атака срещу товарен кораб в Ормузкия пролив.
Централното командване на САЩ съобщи, че е нанесло удари по складове за ракети и дронове, както и по крайбрежни радарни позиции.
В отговор Иранският Корпус на гвардейците на ислямската революция (КГИР) заяви, че е нанесъл удари по американски военни позиции в региона.
Не са предоставени подробности за американските позиции, които са били атакувани в региона.
Припомняме, че в четвъртък беше съобщено, че снаряд с неизвестен произход е ударил товарен кораб в Ормузкия проток. САЩ обвиниха Иран. Не беше съобщено за жертви след удара по кораба.