Той заявява, че не е правил детайлен анализ на настоящото управление на БФС, но получава информация от клубове и познати. По думите му има както положителни сигнали, така и проблеми, които тепърва трябва да се решават. Петров подчертава, че след избирането на Георги Иванов за президент на БФС, екипът му е пожелал успех и е приел резултата от изборите.
Бившият капитан признава, че кампанията на екипа на Бербатов е допуснала грешки, основно в очакването, че комуникацията и програмата ще бъдат достатъчни за победа. Според него най-голямото им заблуждение е било, че мнозинството клубове искат промяна.
Петров разкрива и, че е имало обсъждания той да бъде водещото лице на кампанията, но е отказал, за да не се откаже от принципите си и заради личната си лоялност към Бербатов. Той подчертава, че отношенията им остават добри и основани на уважение.
В заключение Петров заявява, че няма амбиции да заема управленски пост в българския футбол и в момента е съсредоточен върху благотворителната инициатива „Мач на надеждата“, като следи развитието на спорта отстрани.
6yptr4







???? + 1.588792 ВТС.NEXT - graph.org/BALANCE-36824-US-DOLLARS-04-24-2?hs=85e5c0bb25ef2479b64e09f90641cb1e& ????
27.04.2026 03:13p3yvvl