Абу Даби държи Иран „напълно отговорен“ за „коварната“ атака с дрон в срещу петролния комплекс Фуджейра и си запазва „пълното и легитимно право да отговори“ на „заплахата“ за неговата „сигурност, стабилност и териториална цялост“, обяви външното министерство на ОАЕ.
Същевременно иранската телевизия, позовавайки се на високопоставен военен източник, заяви, че Иран не е атакувал ОАЕ и няма намерение да го направи.
Междувременно Тасним и други медии акцентираха върху репортажите за удара, като подчертаваха, че няма потвърждение от иранските власти за предполагаемото участие на Иран.
Израелски медии, позовавайки се на CNN, казват, че висш служител на ОАЕ очаква американско-израелска атака срещу Иран „в рамките на следващите 24 часа“ след удара по рафинерията днес.
Военен източник каза пред Тасним, че „ако ОАЕ направят грешка и станат играчка на Израел, те ще научат урок, който никога няма да забравят“ и „всичките им интереси ще станат мишена на Иран“.
Ако подозренията се окажат верни, това няма да е първият път, когато мистериозна „трета сила“ извършва атака срещу инфраструктура в Персийския залив и Иран е обвинен.
През първата седмица на войната Техеран обвини Израел в атаки под фалшив флаг срещу инфраструктурата на монархиите от Персийския залив, за да се опита да разшири обхвата на конфликта.
Тъкър Карлсън също се зае с историята, подчертавайки, че Израел е основният бенефициент на атаките, предназначени да отслабят тези страни, които Нетаняху третира като регионални противници, а не като съюзници.
Не е необходима конспиративна теория. Просто потърсете човека, който ще спечели.
Източник: geopolitics_prime






