Случайно видях, че през 2008 година е бил главен архитект на моята община "Триадица", която мнозина смятат за жълтопаветна, но тя обхваща и територии под Витоша. Тъкмо там е моят квартал "Крестова вада", която по негово време започна да се застроява с блокове. Без план, без регулация. Кога е напуснал не зная, но сега там е гето - многоетажни сгради, нахвърляни кармъ каръшик - без улици, без сериозна канализация, кошмар е.
По план от Живково време, който се доработваше през 90-е, там трябваше да има само двуетажни къщи, гимназия, детски градини. Кварталът свързва планината с Южен парк и с ниското строителство е естествен коридор към парка и София на свеж въздух. Нанай сега - бетонна стена има! Дори и хотел на безброй етажи искат да строят, имаше протести, ама ще си го направят.
Точно в тези години, когато Шишков е главен архитект, районинят кмет на една среща с нас, жителите на квартала, се ожали, че строителите го заплашвали с убийство, ако не им разреши да вдигат блокове. Младите на срещата се вързаха, но не и аз - "заплашвали" са го с каймета! А, стига бе, няма ли прокуратура, като те плашат?
Та толкоз от мен за изрядния борец срещу незаконното строителство архитект Шишков.
Може и да е получил катарзис, знам ли?
Проявавам известно разбиране и към господин Радев. Откъде да си намери министри, освен от банката кадри, която се върти една и съща от години. Както и депутати. Затова са сбириток от кол и въже из всички партии, където се подвизават негодни за нищо друго хора...
Зоя Б. Деянова
old_beggar
25.06.2026 12:43този ха-хо е полезен също колкото млякото от пръч…