Иран е предал ново предложение за възобновяване на преговорите със САЩ чрез посредничеството на Пакистан.
Това съобщи иранската новинарска агенция ИРНА, като отбеляза, че подобен ход може да даде тласък на усилията за излизане от дипломатическия застой около конфликта с Техеран.
Той уточни, че поддържа контакт с Техеран и „преговаря по телефона“.
„Току-що приключих разговор с Иран. Не съм доволен“, подчерта Тръмп.
От ИРНА не предоставиха допълнителни детайли по предложението, но на международните пазари се отчете движение надолу в цените на петрола, след като по-рано те се повишиха заради напрежението около Ормузкия проток.
Междувременно двама високопоставени ирански представители твърдят пред Ройтерс, че страната е привела в бойна готовност системите за противовъздушна отбрана и е разработила план за мащабен ответен удар при евентуална атака.
От Белия дом коментираха, че не разкриват детайли от дипломатическите контакти. Говорителката Ана Кели подчерта, че позицията на Тръмп остава непроменена — Иран не трябва да се сдобива с ядрено оръжие, а преговорите се водят в интерес на националната сигурност на САЩ.
Самият американски президент допълни пред репортери във Вашингтон, че позициите на Техеран са неприемливи.
„Иранците искат неща, с които не мога да се съглася“, заяви Тръмп, като добави:
„Или ще ги отвеем, или ще се договорим.“







???? The balance is 36,861.14 USDT. Next ???????????? graph.org/your-balance-04-15?hs=a2aed395aaf171cca87dc3e36e3b483e& ????
02.05.2026 11:464puod7