Под мое ръководство МВР успя да постигне резултатите, които са необходими, за да станем член на шенегенското пространство. Под мое ръководство реално бе извършена и проверката в края на миналата година по линия на Шенген. Изключително високата оценка, която получихме там реално допринесе най-много за това да бъдем на тази церемония днес.
Това заяви министърът на вътрешните работи в оставка Калин Стоянов. Той взе участие в церемонията на Летище София по приемането на България в Шенген по въздух и вода.
"Искам да благодаря на всички служители на МВР, които неуморно защитават границите на България. Те имат най-голяма роля за влизането ни в Шенген. Продължаваме да работим и да полагаме усилия да влезем и по сухопътни граници. Целта на МВР е да охранява границите и да показва на нелегалните мигранти, че много трудно ще преминат през нашите граници, за да стигнат до Западна Европа. Аз се надявам, че с резултатите, които и в момента постигаме, проверките по сухопътните граници ще бъдат премахнати до края на тази година. Абсолютно сме готови", категоричен бе Стоянов.
"Не сте забравили, че преди девет месец аз получих предложение от Кирил Петков да стана член на кабинета "Денков" като експерт. Винаги съм казвал, че аз не съм политически обвързан. Еднакво отдалечен съм от всички политически партии и техните лидери. Ако г-н Главчев ме покани в служебния кабинет, аз съм готов да остана на поста". Така отговори на въпрос Калин Стоянов дали ще приеме евентуална покана за участие в служебния кабинет.
За да избегнем сагата със състава на министерския съвет, който трябвало да се състои от "равно отдалечени" от всички партии "експерти" и за да не слушаме по цял ден жалния вой на онази тълпа девианти, които се самонарекоха "добри сили", предлагам г-н Главчев да поиска от Кенет Мертен съответния брой служители на посолството и да попълни Министерски съвет с тях. Нали така или иначе съгласно "историческите" промени в Конституцията вече е законно и хора с различно от българско гражданство да бъдат министри. Т.е. няма формална пречка готвачката на г-н Мертен да бъде номинирана за министър на земеделието и храните, някой от шофьорите да поеме транспорта, а кадри от поддръжката спокойно могат да се справят с енергетиката и регионалното развитие - щом сменят крушки в амбасадата ще се справят и с енергийната система на България! Този подход ще улесни нещата и ще ни спести неминуемите крясъци и скандали, тъй като никой от тези мижитурки няма да посмее да гъкне срещу служителите на Посолството. От друга страна е ясно, че списъкът с имената на министрите трябва да мине през канцеларията на г-н Мертен и той да сложи по едно "YES" срещу всяко от тях.







Хайдукът Софиянски
31.03.2024 12:53"Четырёх таджиков вытащили не случайно..." https://www.youtube.com/watch?v=uGEimgmRZ8o Сегодняшний гость: Андрей Ильич Фурсов, советский и российский учёный, человек который знает всё. Телеграм Фурсова: https://t.me/govoritfursov