"ПП-ДБ и ГЕРБ си имат (служебен) министър-председател, защото по желание на Христо Иванов, Кирил Петков и Асен Василев промениха Конституцията. Променяйки я, промениха и начина, по който се назначава служебният кабинет. Орязаха от страх правомощията на президента и му предоставиха един списък от десетина човека, с ясното съзнание, че всичките в този момент са свързани с ГЕРБ.
Президентът Румен Радев получи списък и няма вариант да избере някой друг. Г-н Главчев стана председател на Сметната палата в този парламент и то с гласовете на ПП-ДБ. Те са му делегирали права. Защо плачат? Те предоставиха на Главчев тази възможност. Вкараха го в този списък. Задължиха президента Радев да избира от няколко човека, между които и Димитър Главчев, и сега ходят като ощипани моми. Това е лицемерно и смешно. Имат си премиер и да спрат да се оплакват", заяви Йорданов пред БНР.
Той прогнозира, че в следващия парламент няма да е същото разположение на силите:
"Надявам се ППДБ да получат огромен шамар от избирателите. Предполагам, че ше бъдат около 20-30 депутати по-малко. А ИТН ще сме поне с два пъти повече народни представители. "Възраждане" вероятно ще се представят добре. ДПС ще са пак с толкова, както сега. За БСП не знам. Но със сигурност в следващия парламент няма да е същото. Ние смятаме, че българският избирател ще пренареди политическите партии като тежест и смятаме, че е напълно възможно да има нормално управление след вота на 9 юни и ИТН ще участва в него, за да започнем да поправяме щетите от управлението на ПП-ДБ", каза още Тошко Йорданов.







Соломон Паси за пореден път обруга религията ни
31.03.2024 18:57Соломон Паси за пореден път обруга религията ни. Този път размаха пръст от ефира на БНТ и с тон на ментор обяви, че православните и католиците трябва да си обединят Великдена. Същи икуменист. Но не съвсем. Докато икуменистите по свой си начин болеят за християнството, Паси ляга и става с Путин. Той му е основната болка. И затова стигнал до извода, че само с "обединението на Великдена" може да бъде пречупен Путин. Нормално е така заповеднически да раздава заповеди Паси. Също като началниците си от САЩ. На тях, когато не им харесва някъде нещо по света, нахлуват, саморазправят се с народите и управниците им и "въдворяват демокрация". Соломон Паси най-безцеремонно си призна зависимостта от САЩ. Очаквал следващата седмица среща с американския посланик. Защото преди 20 г. с тогавашния шеф на амбасадата на САЩ бил създаден Атлантическият клуб. Тогава и България се отказа от суверенитета си, унищожи войската си, призна самоунижението за своя ценност и влезе в НАТО. А Паси пак се показа и като осквернител на българското. Днес се разпорежда за обединение на Великдена, а преди време извика "Майната му на православието". Всички помним как нарече българите "андрешковци", защото искали да се отворят отново трети и четвърти блок на атомната централа. Предложи да се скопи лъва от националния ни герб, сравни Зеленски с Левски... Но това дори няма нужда от коментар.