27 Юни
София 22 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Тошко Йорданов: Нали ПП-ДБ и ГЕРБ заедно направиха Главчев шеф на Сметната палата, защо плачат сега?

31/03/2024 15:05
тошко йорданов нали герб заедно направиха главчев шеф сметната палата плачат
Председател на Парламентарната група на ИТН Тошко Йорданов затапи ППДБ, които от няколко дни насам реват, че новият служебен премиер Димитър Главчев е партийно обвързан с ГЕРБ.

"ПП-ДБ и ГЕРБ си имат (служебен) министър-председател, защото по желание на Христо Иванов, Кирил Петков и Асен Василев промениха Конституцията. Променяйки я, промениха и начина, по който се назначава служебният кабинет. Орязаха от страх правомощията на президента и му предоставиха един списък от десетина човека, с ясното съзнание, че всичките в този момент са свързани с ГЕРБ. 

Президентът Румен Радев получи списък и няма вариант да избере някой друг. Г-н Главчев стана председател на Сметната палата в този парламент и то с гласовете на ПП-ДБ. Те са му делегирали права. Защо плачат? Те предоставиха на Главчев тази възможност. Вкараха го в този списък. Задължиха президента Радев да избира от няколко човека, между които и Димитър Главчев, и сега ходят като ощипани моми. Това е лицемерно и смешно. Имат си премиер и да спрат да се оплакват", заяви Йорданов пред БНР.

Той прогнозира, че в следващия парламент няма да е същото разположение на силите:

"Надявам се ППДБ да получат огромен шамар от избирателите. Предполагам, че ше бъдат около 20-30 депутати по-малко. А ИТН ще сме поне с два пъти повече народни представители. "Възраждане" вероятно ще се представят добре. ДПС ще са пак с толкова, както сега. За БСП не знам. Но със сигурност в следващия парламент няма да е същото. Ние смятаме, че българският избирател ще пренареди политическите партии като тежест и смятаме, че е напълно възможно да има нормално управление след вота на 9 юни и ИТН ще участва в него, за да започнем да поправяме щетите от управлението на ПП-ДБ", каза още Тошко Йорданов.

Още новини четете в категория Позиция
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (1)

Соломон Паси за пореден път обруга религията ни

Соломон Паси за пореден път обруга религията ни. Този път размаха пръст от ефира на БНТ и с тон на ментор обяви, че православните и католиците трябва да си обединят Великдена. Същи икуменист. Но не съвсем. Докато икуменистите по свой си начин болеят за християнството, Паси ляга и става с Путин. Той му е основната болка. И затова стигнал до извода, че само с "обединението на Великдена" може да бъде пречупен Путин. Нормално е така заповеднически да раздава заповеди Паси. Също като началниците си от САЩ. На тях, когато не им харесва някъде нещо по света, нахлуват, саморазправят се с народите и управниците им и "въдворяват демокрация". Соломон Паси най-безцеремонно си призна зависимостта от САЩ. Очаквал следващата седмица среща с американския посланик. Защото преди 20 г. с тогавашния шеф на амбасадата на САЩ бил създаден Атлантическият клуб. Тогава и България се отказа от суверенитета си, унищожи войската си, призна самоунижението за своя ценност и влезе в НАТО. А Паси пак се показа и като осквернител на българското. Днес се разпорежда за обединение на Великдена, а преди време извика "Майната му на православието". Всички помним как нарече българите "андрешковци", защото искали да се отворят отново трети и четвърти блок на атомната централа. Предложи да се скопи лъва от националния ни герб, сравни Зеленски с Левски... Но това дори няма нужда от коментар.

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Събота 27.06.2026 22 °C
Варна Събота 27.06.2026 20.2 °C
Бургас Събота 27.06.2026 20.2 °C
Пловдив Събота 27.06.2026 24.3 °C
Стара Загора Събота 27.06.2026 18 °C
Русе Събота 27.06.2026 22.1 °C
Благоевград Събота 27.06.2026 16.2 °C

Дневен хороскоп