27 Юни
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров ще се бори за бъдещето на Берое

10/05/2026 12:55
живко тодоров оттегля ръководството герб

Кметът на Община Стара Загора Живко Тодоров предприема активни действия във връзка със ситуацията около ПФК "Берое“. В сряда той ще проведе среща с президента на Българския футболен съюз (БФС) Георги Иванов, с цел да се запознае с всички факти и документи, свързани с лицензионната процедура на клуба.

Кметът Тодоров обясни, че на първо четене информацията е притеснителна, тъй като са констатирани различни финансови нарушения.

"Искам да получа информацията от първа ръка и да видя документи и отчети, за да се разбере какво е реалното състояние на футболния клуб", заяви кметът Живко Тодоров.

Припомняме, че лицензионната комисия към Българския футболен съюз официално отказа лиценз на клуба за сезон 2026/2027. Причината е неизпълнение на финансовите критерии от Наредбата за национално клубно лицензиране. Това поставя отбора пред реалната опасност да не участва в Първа лига през следващия сезон.

Клубът все пак има възможност да защити лиценза си, като в 7-дневен срок може да обжалва решението и да представи пред Лицензионната комисия документи и доказателства за изпълнение на изискванията.

Собственик на ПФК "Берое“ (Стара Загора) от юни 2023 г. е Ернан Банато, който представлява компанията CRD Sport . Банато пое управлението на клуба от Сдружение за подкрепа на футбола – Берое.

"Следя ситуацията в "Берое“. Каквото и да се случи, ние сме беройци и ще останем такива. Ще направим всичко възможно клубът да се изправи отново на крака. Още нямам пълната информация, но ще помогнем с всички сили "Берое“ да се върне там, където му е мястото“, заяви Живко Тодоров.

Още новини четете в категория Спорт
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

Дневен хороскоп