Русия е получила покана да участва на най-високо ниво в предстоящата среща на върха на Г-20, която ще се проведе на 14 и 15 декември в Маями, Флорида.
Това съобщи руският заместник-министър на външните работи Александър Панкин пред журналисти в централата на ООН, цитиран от ТАСС.
„Има покана за участие на най-високо равнище“, подчерта Панкин, като уточни, че все още не е ясно кой ще представлява страната на форума.
По думите му решение ще бъде взето на по-късен етап, когато датата на събитието наближи.
„Засега не са вземани такива решения, но Русия е участвала във всяка среща на върха на съответното равнище“, каза Песков в отговор на въпрос дали е възможно участие на президента Владимир Путин.
Той допълни, че работата по линия на Г-20 продължава и окончателната позиция на Москва ще стане ясна в навечерието на форума.
От своя страна министърът на финансите на САЩ Скот Бесент посочи, че сред водещите приоритети по време на срещата ще бъдат стимулирането на икономическия растеж, модернизирането на финансовото регулиране, повишаването на прозрачността при дълговете и тяхното преструктуриране.
В допълнение, САЩ ще акцентират върху развитието на цифровите активи, ограничаването на измамите при разплащанията и насърчаването на финансовата грамотност.







old_beggar
23.04.2026 19:22“Къщата ми е на края и аз нищо не зная...“??