Снимка: NOVA Изпълнителният директор на НДК Андрияна Татарова коментира освобождаването си от поста, като го определи като „бухалка“ и „поръчка“.
По думите ѝ случващото се около Националния дворец на културата е част от предварително подготвен сценарий, насочен срещу нея и ръководената от нея структура.
По-рано този месец той посочи пред народни представители, че Татарова получава месечно възнаграждение от 13 660 евро, а същевременно НДК е натрупал близо 49 млн. евро загуби. Тя обаче категорично е отхвърляла тези твърдения.
Междувременно Върховният административен съд окончателно потвърди решение, с което на Татарова е наложена глоба от 5 000 лева за конфликт на интереси. Причината е сключен договор със сина ѝ за наем на зала в НДК.
В интервю за БНР тя заяви:
„Конфликт на интереси няма, къде аз съм се обогатила?!“.
Татарова не посочи конкретен източник на атаките срещу нея, но твърди, че те са организирани предварително и целенасочени. Тя отправи критики и към министъра на културата Евтим Милошев, като посочи, че още в началото на мандата си е насочил вниманието си към нея и НДК.
„Всички тези атаки са планувани и са ясни. Единствената цел на това нещо е да се ограбят парите на НДК, които в момента ги има и разбира се едни имоти! Това е единствената цел с моето махане“, подчерта тя.
Татарова допълни, че според нея целта на натиска е овладяване на финансови средства и активи на НДК. Тя предполага, че вече е избран и неин наследник на поста, тъй като, по думите ѝ, „цялата кампания е целенасочена“.
Според нея министърът на културата е фокусирал вниманието си върху дружеството още от встъпването си в длъжност, като твърди, че това може да доведе до „разпиляване“ на единственото стабилно дружество в системата на Министерството на културата.