Снимка: БГНЕС Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че партията му ще поддържа конструктивен диалог с останалите политически сили в парламента.
Това стана ясно от публикация в профила му във фейсбук след среща с посланиците на държавите от Европейския съюз в България.
„Политическата обстановка в страната след парламентарните избори и основните проблеми и приоритети пред страната ни бяха темите на днешната ми среща с посланиците на страните от Европейския съюз у нас“, написа Борисов.
Той подчерта, че формацията ще работи за стабилността на институциите и ще търси решения за насърчаване на икономическото развитие на страната.
По думите му ГЕРБ ще продължи да защитава евроатлантическата ориентация на България, финансовата устойчивост и възстановяването на доверието в държавността.
Борисов е акцентирал върху необходимостта от предвидима политическа среда, функциониращи институции и ясно проевропейско управление. Според него това е ключово условие за ускорен икономически растеж, сигурност и защита на националния интерес.
В рамките на разговора са били обсъдени още теми като присъединяването към еврозоната, енергийната сигурност, подкрепата за Украйна, както и отражението върху Европа от конфликта с Иран.






